Výcvikový kurz

Výcvikový kurz

Štěpánov u Olomouce, březen 2007

»
fotogalerie

Dne 24.03.2007 byl ve Štěpánově u Olomouce zahájen 1. lekcí "Výcvikový kurz" pro začínající psovody. Cílem tohoto kurzu je předat zkušenosti začínajícím psovodům a motivovat je k další práci s jejich psem. Kurz bude pokračovat druhou lekcí dne 21.4.2007  rovněž ve Štěpánově.
Protože se jednotlivým účastníkům věnujeme individuálně, je stále možnost se přihlásit na další lekce !!!
Pod vedením Hanky Jemelkové probíhal nácvik stop. Po krátkém teoretickém úvodu si psovodi vyzkoušeli nejdříve položení nášlapu s pamlsky, uvedení psa k nášlapu. Na závěr si psovodi zkusili našlápnout i krátkou rovnou stopu, kterou všichni pejsci  s rozvahou a systematickým pojídáním pamlsků vypracovali.
Zkušenosti a cenné rady ohledně poslušnosti předával Luděk Valenta, procvičovaly se základní povely a především správnost jejich provedení.
Před obranou bylo třeba nechat psy odpočinout a tak se nabídla možnost osvěžit se a popovídat si.
Po přestávce probíhaly obrany, figuroval Luděk Valenta. Všichni psi měli o kořist zájem a bylo na nich vidět, že je obrana baví.
Posledním bodem tohoto prvního výcvikového kurzu byla příprava na blížící se svod, kdy byl každý pes důkladně ;-) přeměřen, byly mu zkontrolovány zuby a nacvičoval se výstavní postoj.

Iva Beranová
----
» fotogalerie

HOVAWART-PRO-SPORT
NAVRCHOLU.cz