Výcvikový den Brno

Výcvikový den Brno

Brno, duben 2007

» fotogalerie

14. dubna 2007 se v Brně konal výcvikový den se zaměřením na obrany a poslušnost, kterého se zúčastnilo 16 hovawartů a jeden BOM. Výcvikářem a zároveň i figurantem byl zkušený Miroslav Valentin.
Začalo se obranou, každý pes absolvoval jedno kolo buď samostaně nebo v kruhovce pro začínající psy. Po krátké pauze následoval nácvik zvyšování sebevědomí.
Během přestávky po obranách byla možnost se občerstvit a popovídat si o našich chlupatých kamarádech a předat si zkušenosti "jak na ně".
Následovala poslušnost, jako první nastoupili začínající psovodi, kterým Mirek Valentin s pomocí své NO Zary předal jak ústní tak praktické základní informace o výcviku, věnoval se zejména chůzi, polohám a obratům.
Poté přišli na řadu zkušenější psovodi. Jeden po druhém přednesli své konkrétní problémy s výcvikem svého psa, vždy prakticky předvedli problémový cvik a Mirek Valentin poradil či prakticky ukázal, jak cvik nacvičit a správně provést.
Pohárkem byl oceněn Bentley Mílas Moravia/Romana Němečková jako nadějný obranář a Donner Gold Premio/Monika Herková jako nadějná poslušnost.
Den byl zakončen příjemným posezením v baru :) KK Rybníček.

Erik Celý
----
» fotogalerie

HOVAWART-PRO-SPORT
NAVRCHOLU.cz