Obranářský den Vlkoš

Obranářský den Vlkoš

Vlkoš, listopad 2006
» fotogalerie

V pátek 17.11. 2006, jak již bylo předem avizováno, se pro zájemce hovawartů pořádal obranářský výcvikový den na kynologické cvičišti ve Vlkoši u Přerova.
Sešli jsme se v hojném počtu a s dobrou náladou na prostorném a vybaveném cvičišti. Začali jsme něco málo po deváté hodině. Ranní mlha předvídala krásné počasí, které se kolem poledního opravdu dostavilo.
Na pořadu byly obrany jednotlivců s figurantkou Kateřinou Koldovou. Moc fajn ženská, ano, figurantka byla ženská a musím konstatovat, že opravdový profesionál. Každému věnovala svůj čas podle potřeby a přání. Na kousání se dostavili i někteří místní kynologové s briardem, border kolií a NO. Po jednotlivcích pak přišla na řadu i kruhová kousačka. Pak následoval obídek.
Cvičiště ve Vlkoši nabízelo v mezičase i další aktivity, a to především využití okolních prostor a překážek na záchranářský výcvik. Sutiny, skrýše, prostě vše pro nácvik. Pod vedením Ivy Beranové, kdo měl zájem, mohl si záchranářské výcvikové postupy okouknout nebo i vyzkoušet. Na náš obranářský den se byl, mimo jiné, podívat i Mistr sportu a viceprezident SZBK ČR Květoslav Štibora. Pro zájemce nechyběl ani výcvik poslušnosti, pod vedením Luďka Valenty si mohl „střihnout“ nějakou tu zkoušku nanečisto. Někteří si také procvičili stopování za ztížených podmínek v dopolední husté mlze.  Prostě, každému podle libosti.
Jelikož se v obci konal výlov rybníku, který sousedí s areálem KO, bylo všude jídla a pití, co hrdlo ráčí. Gulášek, grog, prostě atmosféra, jak má být. A toho jsme patřičně využili kolem poledne.
Po obědě se nastoupilo na druhé kolo obran, nejdříve jednotlivě a potom byla opět kruhová obrana.
Kolem třetí odpoledne jsme výcvikový den uzavřeli a pomaloučku se ubírali k domovům. Děkuji touto cestou Ivě Beranové za organizaci dne, a doufám, že se v nejbližší době opět, pokud počasí dovolí, někde sejdeme.


Filip Procházka

---
» fotogalerie

HOVAWART-PRO-SPORT
NAVRCHOLU.cz