2. kousací víkend

2. kousací víkend

Zadní Třebaň, září 2005
fotogalerie - v přípravě

Již při pořádání prvního víkendu jsme s Bárou Lyčkovou (chs z Hrabovských stájí) slíbily, že se pokusíme zavést tradici „kousacích“ víkendů 2x ročně – jaro Morava, podzim Čechy.

Pro náš podzimní víkend jsem vybrala kemp na ostrově Zadní Třebaň, za sebe musím říct, že kemp je na velmi pěkném místě s množstvím skvělého prostoru, jak pro venčení psů tak i pro následný výcvik obrany, ale i poslušnosti a někteří z nás neodolali a našli i výhodná místa na stopy. Jediný zápor, který kazil tento takřka ideální kemp, byla „kempová“ hospůdka s kuchařem a obsluhou, která s blížícím se večerem byla téměř nepoužitelná pro svou opilost!!! Po rozhovoru se správcem kempu nám však bylo sděleno, že o tomto problému ví a již neobnoví smlouvu s těmito „podnikateli“.

Velice mile mě ještě před uspořádáním této akce překvapil opravdu veliký zájem a proto jsem nakonec přistoupila i k částečnému omezení počtu účastníků, aby to i figurant přežil;-).

Program:

Sobota : 17. 6. 8.30 – 1. kolo obran
16.30 – 2. kolo obran
večer posezení u ohně a vyhodnocení nejlepších obranář

Neděle: 18. 6. 8.30 – 3.kolo obran
a poté odjezd domů

K účastnícím psům musím dodat, že jsem viděla pěkné výkony a téměř u všech psů veliký zájem. Mile nás překvapili účastníci, kteří přijeli již po druhé a bylo vidět, že ty skoro čtyři měsíce od prvního víkendu vůbec nezaháleli, ale naopak se zlepšovali. Během soboty kousající psi byli pod bedlivým dozorem figuranta, který dostal za úkol na konci dne vyhodnotit 3 nejlepší psy, 3 nejlepší feny a nejlepší talent HW víkendu, samozřejmě aniž by psovodi tušili jaké překvapení se na ně chystá.

Celkem na soupisce bylo 20 hovawartů na obrany a i ta se však během víkendu ještě rozrostla o účastníky, kteří v kempu nepřespávali, ale přijeli pouze na kousání.

Vyhodnocení pro figuranta nebylo lehké, protože zejména účastnící se feny byly v docela silné konkurenci a početní převaze oproti psům;-).

Výsledky:
1. Nejlepší pes HW víkendu 2005 - ADAR NOVA MERIGO (12 měsíců)
2. Nejlepší pes HW víkendu 2005- NASTHUS ANIMAGUS(13 měsíců)
3. Nejlepší pes HW víkendu 2005- KODY PLAVÝ VÍTR ( 3roky)
1. Nejlepší fena HW víkendu 2005 – ASHERA MORAVIA DIAMOND (18 měsíců)
2. Nejlepší fena HW víkendu 2005 – BAXIA MORAVIA HOVACOR (4roky)
3. Nejlepší fena HW víkendu 2005 – GATIA KRIS-VE –MAR (3roky)
Kategorie nejlepší talent byla pro psy do jednoho roku věku a tu vyhrál
CHARON KRIS-VE MAR (6měsíců)

Závěrem musím napsat, že se tu sešla skvělá parta lidí, vše se obešlo bez konfliktů jak psích, tak zejména lidských a víkend tak ještě více spojil již tak né početnou skupinu lidí, kteří chtějí dokázat, že HOVAWARTi mají na to být nejen krásní!!!!!

Ivana Vlková

HOVAWART-PRO-SPORT
NAVRCHOLU.cz