1. kousací víkend

1. kousací víkend

Fulnek, červen 2005
fotogalerie - v přípravě

V pátek 17. 6. v 16.30 jsme dorazili jako první spolu s Adárkovýma do Kempu Fulnek, musím říct, že Kemp byl v moc pěkném prostředí, hned přes ulici rozlehlé louky, pod kempem potok, ubytování nás mile překvapilo a nejvíce loučka na trénink hned před chatičkami.:-)) Prostředí jako stvořené pro pořádání víkendu a veliký dík Báře Lyčkové, která našla toto ubytování a také ho perfektně zajistila. Trošku nás rozhodil fakt, že ačkoliv v letácích bylo avizované stravování, v reále v kempu nebylo žádné a tak nám nezbývalo než hledat. Někdo první den ihned po svých, ty šťastnější auty.

Obrany jsme naplánovali dvoufázově, tudíž první kolo v 8.00 hod, ráno po té volno a další kolo večer v chládku a poslední v neděli ráno přes odjezdem.

K účastnícím se psům – někteří psi kousali poprvé v životě, ať ještě mladí nebo např. 3,5 roku „starý“ Lexus Královské zátiší. Na všech majitelích jsem si cenila nejvíce snahy a hlavně soustředěného poslouchání figuranta a jednání dle jeho rad.

Na víkendu jsem si potvrdila nutnost pořádání takových akcích a postrkávání lidí dál k co největší snaze s Hovíky pracovat a dokázat, že na to také mají. Poskytnout jim tak důležitou a pro mě od klubu naprosto chybějící pomoc a rady jak postupovat ve výcviku obran, jak začínat, jak psa motivovat a zlepšovat.

Jelikož jsem se setkala s kladnými ohlasy pokusím se spolu s pomocí Báry zavést tradici víkendů 2x ročně (jaro Morava, podzim Čechy), také se pokusíme sehnat a pozvat majitele pracovních HW ze zahraničí, abychom mohli čerpat jejich zkušenosti!!!

Takže všem lidem, kteří chtějí pracovat s HW veliký dík, že přijeli, a doufám, že je cvičení nepustí a sejdeme se opět na podzim a možná i ve větším počtu:-)

Práci s hovíky zdar!!!:-))

Ivana Vlková

HOVAWART-PRO-SPORT
NAVRCHOLU.cz