Novinky > Hovawart Pro Sport > Naše cíle

Naše cíle

Proč jsme vznikli:

1) Aby se plemeno HOVAWART dostalo více do podvědomí lidí, kteří se psy chtějí cvičit.
2) Aby majitelé HW se psy více cvičili všestranný výcvik (stopy, poslušnost, obrany) a hledali taková cvičiště a výcvikáře, kde se jim budou ochotně věnovat a předávat své zkušenosti.
3) Aby chovatelé nehleděli ve svém chovu jen na exteriér, ale aby podporovali i povahové vlastnosti u svých odchovů.
4) Chceme, aby se výcviku věnovali ve větší míře i chovatelé. U mnoha zvířat je velká škoda jen splnit základní podmínky do chovu a dále nic nedělat.

Naše cíle:

1) Chceme především přimět majitele/psovody k přemýšlení u výcviku, je potřeba svého psa znát a předvídat jeho reakce.
2) Chceme, aby psovodi z řad majitelů HW byli platnými členy ZKO, aby jen nedocházeli na výcvik a nepohlíželo se na ně jako na „exoty“.
3) Chceme, aby psovodi byli sami aktivní, informace je potřeba hledat, získávat, učit se z vlastních chyb i chyb druhých.
4) Chceme, aby si psovodi uvědomili, že bez vlastní snahy není možné to někam dotáhnout, že nejsou středem vesmíru, kolem kterého se dění na cvičáku děje, ale že musí obětovat čas i peníze a že jim do klína samo nic nespadne.
5) Chceme, aby psovodi dokázali přijmout všechny rady výcvikářů bez poznámek, že HW se musí cvičit jinak, psi se cvičí podle jednotlivých povah a ne podle plemene.
6) Chceme, aby psovodi dokázali přijmout oprávněné výtky a aby to pro ně byla motivace pro zlepšení a ne důvod k napadání, urážkám či k odchodu ze cvičiště.HOVAWART-PRO-SPORT
NAVRCHOLU.cz